• Prodejna: +420 382 212 184
  • Kancelář: +420 382 214 722
  • info@beston.cz

Pracovní oděvy a obuv

Funkční textilie s úpravou proti klíšťatům

Funkční textilie s úpravou proti klíšťatům

Klíště obecné (Ixodes ricinus) je roztoč patřící do čeledi klíšťatovití (Ixodidae). Živí se sáním krve na savcích, plazech nebo ptácích. Klíšťata figurují jako přenašeči infekčních chorob. Mezi nejfrekventovanější choroby přenášené klíštětem patří lymeská borrelióza a klíšťová encefalitida.

Nová funkční úprava „ANTI VECTOR“ z vývoje Clariant GmbH riziko napadení nositele textilie klíštětem snižuje. Provedenými testy repelentních vlastností takto upravených textilií ve Švýcarském tropickém institutu Sanitized AG byl repelentní účinek potvrzen i po opakovaném praní. Prodloužená životnost je umožněna pozvolným uvolňováním účinné látky (repelentu) nanesené na použitém materiálu. Tato textilie současně nabízí i efekt snížení nepříjemného obtěžování létavým hmyzem.

Informace o účinku protiklíšťové úpravy

Po aplikaci na vlákno uvolňuje tato úprava tenzi par, která je pro člověka nevnímatelná. Je bez zápachu a není alergenní. Vnímají ji pouze nižší organizmy, kterými jsou např. klíšťata, komáři, blechy, moli a vši, každý s jinou individuální účinností, která je podpořena aktivními repelentními látkami.

Klíště při styku s látkou ANTI VECTOR ztrácí schopnost orientace a snaží se dostat z prostoru působení této látky. Ztrátu orientace způsobuje přerušení toku informací z prostorových čidel do mozku. Klíště je "zmatené", nemá snahu se zakousnout a při dostatečné koncentraci na následky narušení CNS (centrální nervové soustavy) po čase hyne.

Výrobek je vhodný pro alergiky a splňuje normu EKOTEX STANDARD 100.

Informace o účinku protiklíšťové úpravy

O klíštěti obecném

Klíště obecné

Klíště obecné

Klíště obecné (Ixodes ricinus) je roztoč patřící do čeledi klíšťatovití (Ixodidae). Živí se sáním krve na savcích, plazech nebo ptácích. Klíšťata figurují jako přenašeči infekčních chorob. Mezi nejfrekventovanější choroby přenášené klíštětem patří lymeská borrelióza a klíšťová encefalitida.

Kdo říkal, že hlavou zeď neprorazíš? V helmě od Bestonu hravě!

Prevence

V účinné prevenci nákaz přenášených klíšťaty zaujímají významnou roli způsoby, jak se chovat při vstupu do míst možného výskytu klíšťat. Jak se předem připravit a také jak postupovat po návratu domů, aby bylo minimalizováno riziko napadení a přisátí těchto přenašečů a možné infekce virem klíšťové encefalitidy a borreliemi působícími lymeskou borreliózu. Je třeba připomenout, že klíšťová encefalitida i lymeská borrelióza jsou v podmínkách České republiky rekreačními nákazami, jejichž riziko je úzce spjato s aktivitami v přírodě všeho druhu. Nemá-li se zvyšovat jejich incidence, je nutné věnovat zvýšenou pozornost preventivním opatřením, k nimž patří především zabránění napadení klíšťaty, případně jejich včasné odstranění.

Sestři, říkal jsem vám sešít pacienta a ne halenku. Tu vám ušijou v Bestonu.

Místa výskytu

Rizikovými místy zvýšeného výskytu klíšťat Ixodes ricinus jsou především listnaté a smíšené porosty, zejména jejich okraje zarostlé křovinami, dále různé strže a prohlubně v terénu zarostlé vegetací a břehy vodních toků a ploch. S výskytem klíšťat je třeba počítat i ve větších parkových komplexech a zahradách. Klíšťata vystupují do horních vrstev bylinné vegetace a trav, aby tady čekala a byla připravena (doslova číhala) na příchod hostitele a kontakt s ním. Sezóna výskytu klíšťat fyziologicky přizpůsobených k napadení hostitele se prodlužuje (od časného jara do pozdního podzimu) vlivem současných změn klimatu.

Ochranné návleky proti klíšťatům

Ochranné návleky proti klíšťatům

Náš výrobek

140,-Kč s DPH

Sada obsahuje jeden pár návleků na zápěstí a jeden pár na kotníky.

Výrobek využívá nejmodernější nanotechnologie, snižuje riziko napadení klíštětem. Návleky na zápěstí a kotníky jsou ušity z bavlněného úpletu s elastanem, který je ošetřen speciální úpravou ANTI VECTOR. Její repelentní účinek je garantován i po opakovaném praní (12x40°C).

Cena dopravného a doběrečného je 150,- Kč

Máte zájem o sadu návleků

Napište počet kusů jednotlivých velikostí.

*) povinné údaje

Logo značky sante
Logo značky portwest
Logo značky ardon
Logo značky canis
Logo značky adamant